Adnan Kahveci Cd. No: 12 50180 Göreme / Merkez / Nevşehir +9536 028 5854 info@andromedatour.com

Göreme

Göreme

Göreme türlü arazının jeolojik oluşumu 60 milyon yıl öncesinde, Erciyes Dağı'nın aktif bir volkan dağı olduğu dönemlere uzanıyor. Akan lavlar soğuduktan sonra rüzgar ve bükücü gücüyle değişime uğruyor. Ortaya Kapadokya vadilerinde ve Göreme gezilicek yerlerinde karşılasılan konik biçimli Peri eli değmişcesine mükemmel Peri bacaları çıkıyor.

Göreme bölgesinde butik oteller tarihin ve doğanın dokusuna göre yapılırken betonlaşmadan uzak durulmaya çalışılmıştır. Göreme gezilicek yerlerinde ulaşımı kolay Unesco dünya mirası sayılan Göreme acık hava müzesi, Göreme ye sadece 2 km uzaklıkta bulunuyor .


Kapadokya'daki popüler balayı bölgeleri

Kapadokya'nın turistik merkezlerinden biri ve kalbinin attığı yer sayılan Göreme Konakları, alışveriş olanakları ve yeme-içme mekanlarıyla dikkat çeken Ürgüp, Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası Uçhisar, Kızılırmak Nehri'nin iki yakasına kurulmuş, çanak çömlek atölyeleri ve şarapçılık gibi birçok geleneği barındıran Avanos, turistik açıdan oldukça zengin olmasına rağmen daha az kalabalık diyebileceğimiz Ortahisar, Çavuşin ve Ayvalı Kapadokya'nın en popüler konaklama merkezleridir.

WhatsApp Destek Hattı